VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

• W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie w salce Parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszam wszystkich do pogłębiania wiedzy o Biblii i modlitwę Słowem Bożym.

• Uczestniczeniem w liturgii Środy Popielcowej rozpoczynamy przeżywanie świętego czasu Wielkiego Postu. Na znak naszego nawrócenia i pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Jest to gest naszej pokory, bo jesteśmy słabymi ludźmi. To także znak naszej wiary, bo chociaż jesteśmy słabi i grzeszni, to jednak Chrystus swoją mocą ten ludzki proch wynosi do godności dzieci Bożych. Msze św. tego dnia o: 9.00 i 18.00.
Przypominam, iż w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
Przed kościołem zbiórka na Caritas Archidiecezjalną.

• Zachęcam serdecznie do uczestniczenia w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa w każdy piątek po wieczornej Mszy św. a więc o godz. 18.30, Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o godz. 16.00 (kazania pasyjne głosić będzie ks. dr Zbigniew Knop ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy). O godz. 16.45 odprawiana będzie Msza św. (nie będzie Mszy o godz. 19.30).

• Polecam lekturę prasy katolickiej, dostępny: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

• Zachęcam do nabywania książeczki 40 DNI Z BOGIEM – Pomocnik wielkopostny 2020 w symbolicznej cenie 3,5 zł.

• Zmarła nasza Parafianka śp. Krystyna Kubacka z Pokrzywna. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11.00. W Jej intencji: Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzę wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu

Ks. Przemysław