I NIEDZIELA ADWENTU 1.12.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

• Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wzorem tego świętego i radosnego oczekiwania jest dla nas Matka Najświętsza. Niech z naszej strony wyrazem tego będzie uczestnictwo we Mszach św. roratnich, które będą odprawiane w poniedziałek, środę, czwartek i piątek. W tym roku przeżywać je będziemy pod hasłem: WIELKA TAJEMNICA WIARY.
Zapraszam wszystkich, zwłaszcza wszystkie dzieci a szczególnie te pierwszokomunijne (pamiętamy o lampionach).• We wszystkie niedziele adwentu, po Mszach św. przedpołudniowych dostępne są w salce parafialnej opłatki oraz świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zapraszamy!• Podejmujemy też akcję pod auspicjami Caritas Tytka Charytatywna.
Tytki wyłożone są na stoliczku pod chórem. Zabieramy je do domu i wypełniamy artykułami spożywczymi oraz chemicznymi tj. środkami czystości. Oddajemy przed 3 niedzielą adwentu w salce parafialnej, w niedzielne przedpołudnia.• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45

• W środę po Mszy św. zapraszamy wszystkich członków Wspólnoty Żywego Różańca na spotkanie do salki parafialnej. Tematem przewodnim będzie wymiana tajemnic różańcowych.

• W czwartek o godz. 19.30 w salce parafialnej, w ramach działalności Akcji Katolickiej odbędzie się spotkanie z dr. Henrykiem Krzyżanowskim, anglistą z UAM, opozycjonistą, człowiekiem Solidarności, uczestnikiem pierwszego historycznego Zjazdu NSZZ Solidarność w Gdańsku w 1981 roku, samorządowcem, poetą.
Gość wygłosi prelekcję: „Od PRL, przez Solidarność do wolnej Polski; wspomnienia katolika”. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym spotkaniu i dyskusji!

• W tym tygodniu przypada też I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od 17.00 do 18.00 (służyć będzie dwóch kapłanów).
W sposób szczególny zapraszam dzieci i młodzież, zwłaszcza młodzież przygotowująca się do bierzmowania (czyli z kl. VII I VIII szkoły podstawowej).

• W I piątek miesiąca tradycyjne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00

• W przyszłą niedzielę, 8 grudnia obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Tego dnia zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

• Polecamy lekturę prasy katolickiej, dostępny: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.

Wszystkim parafianom i gościom życzę wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu

Ks. Przemysław